marketingowy-harpagan.pl

Opublikowane przez admin w dniu

W jubilerstwie mamy bardzo dużo koncernów. Jakie cechy łączą ich wyroby? Przede wszystkim kruszce, jakie wykorzystują do tworzenia jubilerskich kolekcji, a także czym kamieniami je ozdabiają. W tym wpisie skupimy się na dodatki. Skategoryzujemy je i trochę opiszemy.

Kryształki Swarovskiego – są najczęściej wytwarzane krzemionki z piasku, a dokładnej ze specjalistycznego szkła. Styliści z reguły używają go w mniej drogich modelach biżuterii. Szkło kryształowe jest przede wszystkim cechuje się wysokim współczynnikiem rozszczepiania wiązki światła. Jest również znacznie cięższe od szkła nam znanego. Najbardziej rozpowszechnionym wytwórcą takiego szkła jest zagraniczna marka Swarovski.

Cyrkonie |to} kolejny z reguły używany dodatek. Kamień ten wytwarza się w pełni w fabrykach. Pozostaje bardzo krucha, ponadto można ją zgodnie z marzeniami barwić. W branży złotniczej ta imitacja diamentu znany jest nie długo, powstaje w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, główną cnotą jest niewysoka wartość.

Kamienie Szlachetne pozostają najcenniejsze z materiałów wzbogacających wyroby złotnicze. Wyróżniamy ich w naturze naprawdę sporo. Ale, dziś zawęzimy się na tych najistotniejszych.

Szmaragdy {to| szlachetna odmiana minerału – berylu. Dla mniej obeznanych, tak to ten zielony. Cieszy się popularnością złotników i kolekcjonujących kamienie. Jest zadziwiająco gęsty, ale także łupliwy.

Rubiny pozostają prawie najbardziej rozpowszechnionym kamieniem szlachetnym, ale także należą do gatunku korundów. Słynną niebywałej gęstości, najczęściej widywane rubiny pozostają ciemnoczerwone w takich kamieniach nierzadko możemy dostrzec głębię kolorystycznej tonacji.

Szafiry – kamienie te pozostają bardzo popularne w złotnictwie. Symilarnie jak szafiry przynależą do gatunku korundów. Zazwyczaj są niebieskie. Duża ilość producentów produkuje go sztucznie.

Diamenty na ich temat można opowiadać niebywale długo. Są najtwardsze z pośród naturalnych skał i zarazem najwięcej warte.

Wymieniliśmy najczęstsze dodatki wykorzystywane do dekorowania biżuterii. Nie zapominajmy, że wyróżniamy ich na ziemi znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan

Kategorie: posty